Co namawia pielęgniarki do wyjazdu?

Ostatnio jak wiadomo o pracy pielęgniarek niezwykle wiele się mówi. Wypływa to z faktu niezwykle małych zarobków nieadekwatnych do ich zadań. Coraz więcej pań wyrusza za granicę, albowiem warunki roboty bywają o mnóstwo lepsze a płaca satysfakcjonująca. Praca dla pielęgniarek w Niemczech to trudny kwestia. Teraz w polskich szpitalach brakuje kadry, a pielęgniarki, jakie pozostały w kraju pracują nawet na dwóch etatach. Przeszukując Internet, wyszukamy mnóstwo obwieszczeń oferujących robotę personelowi medycznemu. Przeważnie pielęgniarki dostają dwa i pół tysiąca złotych brutto. Dla porównania pielęgniarki w Niemczech otrzymują mniej więcej dziewięciu tysięcy na rękę. Rozbieżność istnieje gigantyczna, zatem w naszym państwie będzie brakować ich troskliwości. Od kiedy Rzeczpospolita Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, pielęgniarki stają się zaciekawione wyjazdami do innych państw. Bardzo dużo ludzi kończących uczelnie pielęgniarskie, w krótkim czasie ubiega się o publikacje poświadczenia o zaakceptowaniu kwalifikacji do realizowania fachu w państwach Unii Europejskiej.

Praca dla pielęgniarek Niemcy

Krajem do którego często wyjeżdżają polskie pielęgniarki są Niemcy. Dostają w tamtym miejscu około dwóch tysięcy euro. Zazwyczaj proponowane bywają także darmowe kształcenia języka. Polskie pielęgniarki pracują nie tylko w szpitalach lecz i w domach opieki publicznej. Także prywatne osoby angażują personel medyczny do opieki między innymi nad starszymi rodzicami lub dziadkami. W Niemczech pielęgniarki posiadają zagwarantowane godne warunki lokalowe oraz społeczne. Pielęgniarki wyjeżdżające za granicę muszą umieć język, dysponować dyplom licencjata bądź magistra pielęgniarstwa, zaświadczenie o niekaralności, świadectwa pracy. Nasze polskie społeczeństwo będzie miało coraz gorszą opiekę szpitalną, bowiem będzie jej wręcz brakowało. Jesteśmy dzisiaj
starzejącym się, z niejakiej strony własny okres życia jest przedłużony, poprzez rozciągniętą medycynę, jednakże coraz więcej chorób rodzaju nowotwory, powstrzymuje funkcjonowanie. Niezbędna bywa zawodowa pomoc medyczna. To nasz rząd musi nakłonić pielęgniarki do pozostania w kraju, poprzez godne zrekompensowanie.


Źródło: senior-care.pl