Czy z aparatu telefonicznego da się uczynić śliczne zdjęcia?

Jeśli lubisz podróżować, na sto procent wiesz jak znaczące jest dokumentowanie podróży poprzez zdjęcia. Fotki bywają znakomitą pamiątką naszych przygód, a dodatkowo, często pojedynczym dowodem na to, iż naprawdę zrobiło się to o czym opowiada. Niestety, noszenie uciążliwych aparatów powieszonych na szyi staje się bardzo uciążliwe, wywołuje kłopoty na lotniskach w strefie kontroli, a co najgorsze, ten aparat jest stosunkowo bezproblemowo ukraść.

kij do selfie

Na szczęście na rynku coraz to częściej jesteśmy w stanie spotykać tak zwane obiektywy do smartfona. Ułatwiają one życie, bowiem przy ich pomocy możemy wykonać świetne fotografie telefonem. Kolejną zaletą bywa ich kompatybilność z wieloma najpopularniejszymi typami komórek. Wystarczy zamontować obiektyw do telefonu, a już za chwilę możemy cieszyć się zaletami pełnowymiarowego aparatu. Bez potrzeby noszenia kłopotliwego przyrządu a także nieprzerwanej troski aby nic mu się nie stało. Kolejną zaletą bywa zjawisko, że posiadając przenośny obiektyw nie musimy już przegrywać zdjęć z karty aparatu na komputer, starczy, iż uczynimy fotografie komórką i już możemy publikować je na facebooku, instagramie czy przesyłać mailowo do przyjaciół i familii. Bywa to nadzwyczajnie szybkie i komfortowe rozwiązanie dla osób będących w podróży a także często nie mających warunków do stoickiego przegrywania fotek na pecet.

Następnym potrzebnym gadżetem w podróży jest innymi słowy selfie stick to znaczy kij do selfie. Selfie to znaczy fotografie wykonywane sobie samemu bywają ostatnimi czasy ogromnie modne. Wielu chojraków robi je w niezwykle niebezpiecznych miejscach jak m.in. skrzydło lecącego aeroplanu bądź siedząc na czubku masztu pełnomorskiego jachtu. Nie powinno się ryzykować życia dla sprawienia interesującego fotografii, jednak bez względu jakie selfie, przyzwoicie, gdy bywa stworzone przy użyciu drążka, który przedłuża perspektywę a także fotka wygląda tak, jakoby zrobiła je nam osoba trzecia. Posiadanie drążka selfie stick bywa użyteczne nie jesteśmy skazani bowiem bez przerwy pytać osób napotkanych na drodze tak aby uczyniły nam zdjęcie na tle któregoś pomnika bądź innej atrakcji krajoznawczej.


Źródło: frago.pl