Dekorator wnętrz – idealna praca … gdyby nie klienci

Udało się, w końcu oszczędziłeś na swój wymarzony dom. Kupiłeś działkę, wynająłeś architekta i wybudowałeś rodzinny dom. Wybrałeś ilość pokoi, ich wielkość, a także meble, dekoracje i inne elementy, które za każdym razem, ilekroć wrócimy do domu, mają nam przypominać, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Aczkolwiek po pewnym czasie przyzwyczajamy się do wnętrza, które zaczyna coraz mniej nasz cieszyć i myślimy o jego zmianie. Właśnie tym zajmują się dekoratorzy wnętrz, specjaliści od ustawienia mebli, dywanów, lamp i innych akcesoriów tak, abyśmy poczuli się jak najlepiej. Aranżacja wnętrz Lublin, Gdańsk, Katowice, Wrocław i w każdym innym mieście znajdziesz specjalistów trudniących się tą dziedziną. Jakie jest ich główne zadanie? Zapraszam do lektury.

Głównym zadaniem specjalistów w tej dziedzinie jest dopasowanie wystroju naszego wnętrza, pod nasze „widzi mi się”. Zlecamy mu, przygotowanie wnętrza mieszkania w stylu wiktoriańskim z elementami francuskiej marsylianki i nasz fachowiec musi zrobić z igły widły, żeby znaleźć odpowiednie meble i akcesoria, które nadają się do wspomnianej epoki. Dodatkowo, jego zadaniem jest tak uporządkowanie wszystkich tych elementów, żeby zleceniodawca czuł się w swoim wiktoriańskim pałacu jak król.
	aranżacja wnętrz lublin

Osobiście nie pracuję jako dekorator wnętrz, ale zdaję sobie sprawę, że aby zaspokoić choćby najmniej wymagających klientów trzeba się dwoić i troić, żeby przedstawić projekt, który ostatecznie go zadowoli. Miliony sugestii, tysiące poprawek i wiele nieprzespanych nocy, ale … co się dziwić. W końcu dekoruje dom. Miejsce, w którym zleceniodawca spędzi całe życie, a więc siłą rzeczy musi mieć obiekcje. Niemniej, jeśli się stawia fachowca przed wyzwaniem, opisanym w trzecim akapicie, to nie da się uniknąć konfrontacji pomysłów z wizją klienta.

Najważniejszym zadaniem dla dekoratora jest urządzenie wnętrza domu czy mieszkania, żeby klient był jak najbardziej zadowolony i choć nie musi się znać na Feng shui, to i tak jego projekty w starciu z wyobraźnią klienta mogą go doprowadzać do szewskiej pasji.