Depilacja laserowa

Współcześnie popularna depilacja laserowa ma na celu uszkadzanie cebulek włosów, dlatego taki zabieg starcza na tak długo. Metoda ta nie uszkadza otaczającej włosy skóry i jest zupełnie bezpieczna, a także bezbolesna. Laser emituje wiązki światła niszcząc komórki odżywcze, znajdujące się w mieszku włosowym. To powoduje, że włosy nie regenerują się. Na skuteczność zabiegów wpływa tzw. cykl wzrostu włosa.

Pierwsza faza – wzrostu włosa to moment, gdy osiąga on pełną długość, jego cebulka jest otwarta i następuje odżywianie. To ta faza jest najlepszym momentem do zabiegu depilacji.
Druga faza – przejściowa, włos uwalnia się i przesuwa do góry, czyli rośnie. Zatrzymują się procesy wzrostowe zachodzące we włosie.
Trzecia faza– spoczynku, włos jest odżywiany z mieszka, a następnie pomału obumiera, by wypaść.

Jeśli nie wiemy, jak znaleźć sprawdzony salon lub gabinet, gdzie można wykonać zabieg to poszukajmy go w Internecie. Tam także znajdą się opinie klientek. będziesz spokojniejsza jeśli je poznasz. Wpisz w przeglądarkę np. laser rzeszów i pojawią się oferty z okolicy jaka cię interesuje.

Podczas pojedynczej sesji zabiegu można usunąć do 1/3 włosów. Efekt końcowy będzie dopiero widoczny po kilku sesjach. Wzrost włosów zostaje zatrzymany nawet na kilku lat. Metoda depilacji laserowej jest jedną z ulubionych, ponieważ nie ma ona skutków ubocznych, z jakimi należy się liczyć podczas depilacji tradycyjnej np. wrastania włosów, alergii, przebarwień, blizn. Warto wiedzieć, iż zanim zdecydujemy się na zabieg laserowy nie można wyrywać włosów przez sześć tygodni. Można je lekko golić maszynką.

Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do depilacji laserowej. Należą do nich na pewno choroby skóry (bielactwo, łuszczyca), wszelkie, czasowe infekcje skórne (np. opryszczka), świeża opalenizna, rudy kolor włosów, nadciśnienie, choroby serca, terapia retinoidami lub ziołami (należy zaprzestać kilka tygodni przed zabiegiem) oraz ciąża.