Fotograf ślubny

Ślub jest najwspanialszym dniem w życiu pary. Przyszli małżonkowie pragną, by ślub i wesele zostały zapamiętane na całe życie. Pamiątką po tym wydarzeniu jest film i zdjęcia ślubne.

Obecnie coraz częściej odchodzi się od sesji ślubnej w dniu ślubu. Praktykowana jest sesja zdjęciowa w innym terminie, dogodnym dla nowożeńców. Wtedy nie trzeba się śpieszyć z powrotem do gości weselnych, nie trzeba uważać na suknię, by jej nie zabrudzić. Dodatkowo jeżeli jesteśmy już po ślubie to możemy pozwolić sobie na zdjęcia, np. w wodzie. W dniu ślubu ciężko sobie wyobrazić zdjęcia w wodzie i przemoczoną pannę młodą. Jeżeli umawiamy się na zdjęcia ślubne już po weselu to nie towarzyszy nam stres, dzięki temu możemy wyjść na zdjęciach bardziej naturalnie. Pamiątka, w postaci zdjęć ślubnych pozostaje na całe życie. Dlatego warto dobrze przemyśleć wybór fotografa oraz efekt jaki chcemy uzyskać na zdjęciach. Przed wybraniem fotografa warto najpierw pooglądać jego zdjęcia, poczytać opinie. Nie należy sugerować się ceną. Często panuje przekonanie, że im droższy fotograf – tym lepszy. A nie zawsze ma to pokrycie w rzeczywistości. „Sesja ślubna Poznań„, „fotograf ślubny Poznań” – pod tymi hasłami możemy szukać fotografa. Warto także porównać kilka ofert i dopiero wybrać tą najlepszą dla nas. Przed ślubem należy spisać umowę – chroni ona zarówno nas, jak i drugą stronę. W umowie powinna być zawarta cena za usługę. Należy także ustalić jaką ilość zdjęć dostaniemy – zarówno tych retuszowanych jak i „surowych”. Pozwoli to uniknąć późniejszych komplikacji. Sesja ślubna jest jedna na całe życie dlatego warto zwrócić uwagę na jakim sprzęcie pracuje fotograf. Warto wypytać, czy na sesji ktoś asystuje, czy fotograf używa blendy, lamp błyskowych, itp. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zdjęcia będą spełniać nasze oczekiwania.

Pamiątka w postaci zdjęć ślubnych jest na całe życie. Dlatego przed wyborem fotografa, warto ustalić najważniejsze kwestie. Pozwoli nam to uniknąć przykrych sytuacji, a dzięki temu będziemy mogli po latach wracać do zdjęć w albumie ślubnym.