Jak się dobrze wyspać?

Sen jest dla człowieka nadzwyczaj ważny, dzięki niemu organizm może się zregenerować i nabrać energii. Na nieszczęście w dzisiejszych czasach multum osób cierpi na bezsenność bądź kłopoty z zasypianiem. Zdarza się też, że śpimy, a pomimo wszystko nasz organizm nie wypoczywa.

Nim sięgniemy po odpowiednie leki warto najpierw zadbać o atmosferę pomieszczenia w którym śpimy, Pocznijmy od kolorystyki – powinna być stonowana (odcienie oddziaływają na nasz nastrój). Biele, błękity, zielenie, beże a także pastele to odcienie, jakie przyzwolą nam się rozluźnić i porządnie odpocząć.

Wbrew pozorom duże znaczenie dla naszego wypoczynku ma także schludność w pokoju, w którym śpimy. Warto pozbyć się bibelotów, które gromadzą pył i przedmiotów, które mogą przypominać nam o obowiązkach i kłopotach. Jeżeli w sypialni mamy gabinet starajmy się zabierać papiery i komputer. Nieporządek przytłacza człowieka i nie pozwala w pełni odpocząć.

Niesłychanie znaczne jest również powietrze. Sypialnię powinno się wietrzyć każdego wieczoru co najmniej piętnaście minut. Orzeźwiające, przepełnione tlenem powietrze przyzwoli nam porządniej odpocząć.

Niezwyczajnie znaczne jest też wyposażenie sypialni. Pierwsze skrzypce grają przede wszystkim konstrukcja łóżka i materac. Przede wszystkim ten ostatni oddziałuje w dużym stopniu na postać naszego wypoczynku. Materac nie powinien być ani za sztywny, ani za wątły. Jeżeli na jednym łóżku śpią dwie osoby, to każda z nich powinna być wyposażona materac dopasowany do własnej sylwetki i wagi ciała.

Wskazane są też antyalergiczne poduszki i kołdra. Do ich przyodziania najlepsza będzie pościel bawełniana, która zezwoli skórze oddychać, a równolegle jest przyjemna w dotyku. Ważną rolę w stylistyce pełni dodatkowo
pościel dziecięca . Zadbajmy o estetykę pościeli, bowiem na przekór pozorom oddziałuje ona na nasz humor. Pomnijmy podobnie, by każdego dnia rankiem owijać pościel kapą – ubezpieczy miejsce do spania przed kurzem.

Dobremu snowi dogadza zarówno cisza w sypialni. Należy zgasić wszelkie szumiące sprzęty – na przykład komputer. Jeśli nie umiemy usypiać w ciszy wybierzmy spokojną muzykę lub dźwięki relaksacyjne.

Nie zapominajmy również o świetle – także tym wewnątrz mieszkania (lampki nocne, które można wyłączyć bez powstawania z posłania), jak i tym napływającym z zewnątrz (należałoby zaopatrzyć się w rolety lub osłony, jakie porządnie przyćmią pokój).

Jeżeli dopilnujecie wszystkich tych detalów, będzie wam o dużo łatwiej odpowiednio się wyspać.

Źródło:http://www.kaszmirposciel.pl