Kilka zdań o planowaniu hoteli

Architektoniczny plan hotelu nie jest w tej chwili czymś, co ma się możliwość opracować w siedem dni, przede wszystkim jeśli pragniemy zrobić to poprawnie. Rola ta staje się nieco w wyższym stopniu złożona aniżeli przeciętny układ domku jednorodzinnego bądź pawilonu. Oznajmimy wam wobec tego, na czym powinno się skoncentrować i co naszkicować bardziej szczegółowo.

Nade wszystko najpierw powinno pomyśleć nad kompletnym programem funkcjonalnym budynku. Zazwyczaj u dołu umieszcza się reprezentacyjne foyer z recepcją, przebieralnią, bagażownią, sejfem oraz skrytkami, przy wejściu wymagany jest również obecny w tym miejscu przez całą dobę dozorca oraz kontrola bezpieczeństwa, w której sytuuje się nadzorowanie korytarzy oraz stref wspólnych. Również w tamtym miejscu powinno się wyposażyć budynek w usługi – sklepy osiągalne nie tylko od środka, ale także dla przechodniów, co ożywi budynek. Sprzedawać toteż tam możemy nie wyłącznie szlafroki hotelowe i mydełka oraz pamiątki z owego miasta, ale też zwykłe artykuły spożywcze albo innej kategorii. Niekiedy trzeba umieścić w tamtym miejscu również bank, fryzjera albo siłownię.
Rzeczą związaną z gustem staje się umieszczenie lokali gastronomicznych. Najlepszy na to jest też parter, lecz czasami świetnym zabiegiem staje się knajpa na najwyższym piętrze. Krajobrazy z niej są wtedy świetne, tak samo jej bryłę jest się w stanie podkreślić i nakłonić do skorzystania osoby, które w obiekcie nie przebywają. Nieraz należałoby nadać jej formę przeszkloną i wyróżnioną.

Zaczynając od pierwszego piętra po wyższe, w zależności od projektowanej wielkości, na ogół znajdują się pokoje. Ilość gwiazdek definiuje mniej więcej jak duże powinny być pokoje – sprzęty są zwykle znormalizowane pod modularne szerokości oraz wysokości – i jak umeblowane – czy starczy niezbyt komfortowe małe łoże, czy właśnie powinniśmy dostarczyć zainteresowanemu całość na tacy – jacuzzi, kapcie i szlafroki hotelowe, szybko uzupełniany mini bufet.

szlafroki hotelowe

O ile poprawnie zaprojektujemy hotel, deweloper prędko ma możliwość liczenia na refundację opłat.