Obsługa pochówku

pogotowie pogrzebowe warszawa

Pogrzeb jest to ogół obrzędów towarzyszących pochówkowi lub kremacji zwłok zmarłej osoby.

 

pogotowie pogrzebowe warszawa

Usługi pogrzebowe

Pogrzeb jest traktowany jako jeden z podstawowych obowiązków moralnych człowieka. Często bywa również obowiązkiem religijnym wobec zmarłego. Pogrzeb może być religijny lub świecki. Jedną z najbardziej tradycyjnych form pożegnania zmarłego przyjętych w kulturze polskiej jest towarzyszenie trumnie z ciałem lub urnie z prochami w pochodzie pogrzebowym tak zwanym kondukcie żałobnym w drodze na cmentarz, miejsca złożenia szczątków. Osoby towarzyszące niosą ze sobą zwykle wieńce i wiązanki kwiatów, które na koniec składane są na grobie zmarłego.

 

Pogotowie pogrzebowe

Obrzędy towarzyszące grzebaniu lub paleniu, kremacji zwłok zależą od lokalnych tradycji i zwyczajów. Przyjęty jest powszechny zwyczaj we wszystkich kulturach zawiadamiania znajomych i przyjaciół o fakcie pogrzebu bliskiej osoby. Odbywa się to w postaci nekrologów publikowanych w prasie oraz rozwieszanych w miejscach publicznych. Ogłoszenia takie zawierają często elementy graficzne, wskazujące na przynależność religijną zmarłej osoby lub jej bezwyznaniowość. Coraz częściej ludzie decydują się na kremacja zwłok warszawa, najpopularniejszym miejscem jest krematorium warszawa.

 

Kremacja zwłok

Rodzinie zmarłych zwyczajowo składa się kondolencje, czyli wyrażone w uroczystych słowach współczucie i żal z powodu śmierci ich bliskiej osoby. Kondolencje składane są osobiście, tuż po pogrzebie lub w innej formie jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć w ceremonii. Wszystkimi przygotowaniami oraz organizacją ceremonii zajmują się profesjonalne firmy. Zakład pogrzebowy Warszawa zajmie się wszystkim za Państwa.

 

kremacja zwłok warszawa

 

Przewóz ciał do Polski

Międzynarodowy transport zmarłych i ich przewóz do Polski nie jest prostym zadaniem. Wymaga sporo czasu i znajomości w danej branży. Nikt nie musi przechodzić przez to samotnie. Wszystkim się zajmiemy za Państwa. Państwo niczym nie będziecie musieli się już przejmować. Wystarczy zlecić nam całą organizację pogrzebu, transport zmarłego i niczym się już nie martwić. Będą mogli się Państwo skupić na wspólnym spędzaniu czasu z rodziną, przyjaciółmi oraz pogrążeniu się w żałobie. Zaufaj nam a na pewno spełnimy twoje oczekiwania. Zapewniamy rozmaite rozwiązania pogrzebowe.

Zapraszamy – firma Coelum