Pakiety medyczne


Dużo ludzi stawia sobie zapytanie, czy warto się ubezpieczać prywatnie. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, jednak w większości przypadków będzie brzmiała zwięźle – tak.

Jak wiadomo, polska służba zdrowia nie należy do najlepiej przemyślanych wyjść. Niestety, ale kolejki do profesjonalistów i nawet do doktorów pierwszego kontaktu są znaczne. Z tej przyczyny w sytuacji pilnej potrzeby, nie posiadamy sposobności na to, żeby w ciągu paru dni odbyć konsultację z doktorem, na którego specjalizacji nam zależy.
Tymczasem mając prywatne ubezpieczenie pozbywamy się tego kłopotu – mnogość rejestracji w największych polskich prywatnych centrach lekarskich możliwa jest całą dobę. Dlatego doktor o konkretnej specjalności będzie nas mógł przyjąć nawet na następny dzień od zgłoszenia wizyty.

Prywatne ubezpieczenie mieści pakiet leczniczy w skład którego wchodzą – w zależności od typu pakietu – konkretne badania lekarskie i określona liczba wizyt na miesiąc u doktorów wyłonionych specjalności. W stosunku od naszych zapotrzebowań możemy wykorzystać pakiet podstawowy, jaki z reguły mieści doktora pierwszego kontaktu, typowy przegląd zdrowia raz w roku i dodatkowo jedną wizytę w miesiącu u doktorów podstawowych specjalizacji. Niemniej jednak jeśli chorujemy więcej, lub przykładowo chcemy też zabezpieczyć nasze dziecko, pożądane byłoby zainwestować w bardziej powiększony pakiet, zawierający więcej badań, szczepienia i wizyty u pediatry i laryngologa.

Opieka medyczna dostarcza nam wygodę i komfort, dodatkowo za stosunkowo niedużą opłatą. Powinno się dowiedzieć się o pakiet leczniczy w naszym miejscu pracy – w wielu przypadkach prywatne firmy decydują się na podpisanie kontraktu z prywatnym centrum medycznym oraz udostępnia własnym pracownikom tego rodzaju ubezpieczenie za kilkadziesiąt złotych bądź nawet za darmo.

Pamiętajmy, iż prywatna wizyta u eksperta kosztuje najczęściej około 100 złotych, a to zdecydowanie jest większy koszt aniżeli miesięczna składka na pakiet medyczny w ramach którego możemy pozyskać znacznie więcej.
Źródł: s7pakiet.pl