Progres techniki w nowoczesnych czasach.Gwałtowny rozrost technologiczny, a także szybko postępujący przebieg globalizacji odwołujący ograniczenia handlowe sprawiły, iż codziennie spotykamy się z dużą wręcz liczebnością różnych urządzeń. W wyniku tego dodatkowo tabliczki znamionowe produkowane są w dużo większej liczbie.
W każdej dziedzinie życia asystują nam pewne sprzęty. Tabliczki znamionowe zapewne znajdują się na większości z nich (o ile nie na wszystkich). przede wszystkim w przemyśle długookresowy sposób wyrazistego i zrozumiałego opisania maszyn odgrywa niezmiernie kolosalną rolę. Tabliczki znamionowe pozwalają uzyskanie oryginalnych informacji o sprzęcie, na jakim się znajdują. Zawsze odnajdziemy na nich nazwę fabrykanta, rok produkcji, numer seryjny. W dodatku breloki do kluczy zawierają najistotniejsze informacje dotyczące korzystania danego urządzenia. W zależności od przyrządu mogą to być między innymi ładowność (na przykład w przypadku pojazdów), max dopuszczalna szybkość (na przykład w przypadku samochodów) lub też masa.


Tabliczki znamionowe muszą być wykonane z surowców trwałych, odpornych między innymi na rdzę, ekstremalne warunki temperaturowe lub również promieniowanie UV. Niezależnie od warunków atmosferycznych, ani od warunków w jakich używane jest dane urządzenie, one same i będące na nich informacje muszą być zawsze czytelne dla klienta. Jest to wymóg konieczny dla zachowania bezpieczeństwa wykorzystywania sprzętu. Aktualnie istnieje dużo technologii umożliwiających zapewnienie maksymalnie wysokiej jakości wykonania. Tabliczki znamionowe zdołają być wykonywane z laminatów lub z aluminium, czasem w przeróżnych typach kolorystycznych. Istnieje ewentualność wybicia wiadomości na takiej tabliczce, poprawny opis wolno także wykonać procedurą laserowego grawerowania. Na rynku są łatwo dostępne firmy oferujące oba rodzaje usług.