Różne metody usuwania owłosienia

Depilacja jest zabiegiem wykonywanym praktycznie przez każdą kobietę. To ona pozwala pozbyć się niechcianych włosków z różnych partii ciała, przygotowując tym sposobem skórę do pokazania jej całemu światu. Oczywiście istnieją różne metody depilacji, dlatego warto je wszystkie poznać i odkryć ich wady oraz zalety, by dopasować do siebie najlepszy sposób usuwania owłosienia. Dla jednych będzie to depilacja laserowa warszawa, podczas gdy inni bardziej polubią się z klasycznymi maszynkami.

Polki wciąż najczęściej pozbywają się swojego owłosienia w swoich własnych domach. W tym celu stosują zazwyczaj jednorazowe maszynki, dostępne w każdym markecie i drogerii. Kosztują one od kilku do kilkudziesięciu złotych, a pozwalają na bardzo szybkie przeprowadzenie zabiegu. Korzysta się z nich na mokro, zwykle pod prysznicem lub podczas kąpieli, przesuwając ich ostrzami po skórze i tym sposobem ścinając włoski. Choć jest to metoda prosta, tania i zajmująca niewiele czasu, jej efekty utrzymują się bardzo krótko. Kobietom, którym zależy na trwalszych rezultatach, polecana jest z kolei depilacja laserowa warszawa. Wykonuje się ją w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej, choć ostatnio na rynku pojawiły się nawet specjalistyczne przyrządy pozwalające na laserowe usuwanie włosków w domowym zaciszu. Urządzenia te są jak na razie bardzo drogie, dlatego zamiast w nie inwestować, lepiej mimo wszystko regularnie odwiedzać salony urody. Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna i gwarantuje nie tylko idealnie gładką skórę, ale też np. zapobiega wrastaniu się włosków.

Istnieje jeszcze przynajmniej kilkanaście innych metod, które także są pomocne w przypadku posiadania bujnego owłosienia. Z kobiecym wąsikiem radzą sobie bowiem m.in. plastry z woskiem czy specjalne kremy, a owłosienie na nogach może dość trwale usunąć elektryczna maszynka do golenia. Najlepiej po prostu przetestować na sobie przynajmniej kilka z wymienionych metod, aby do własnej skóry dopasować tą najlepszą.