SPA

kobiety, sauna, spa

 

Spa = relaks

Spa Katowice to miejsce specjalne do relaksu, przy wielu hotelach w Polsce i na całym świecie to już miejsca, które nie tylko mają rację bytu, ale są już obowiązkowe.

Budowa spa to tworzenie według specjalnych technologii pomieszczeń, które są odporne na wilgoć, a temperatury, które są tam utrzymywane są regulowane specjalnymi grzewczymi urządzeniami.

Różnego rodzaju tynki są nakładane w miejscach gdzie następnie kładzie się kafle i terakotę o przeróżnych wzorach.
Wyposażenie spa to osobny temat.

Baseny, nie tylko służą do przepłynięcia określonej odległości w wodzie ciepłej, to także liczne hydromasaże, bicze wodne, atrakcje dla dzieci.

Nowości

Nowością są minibaseny przelewowe i skimmerowe z bardzo dobrą filtracją wody.
Wanny z hydromasażem, to część wyposażenia spa, relaksują i masują zmęczone mięśnie.
Wyposażenie spa to również łaźnie, sauny, strefy wypoczynku, miejsca na wykonywane masaże i zabiegi.
Bardzo atrakcyjną formą są groty i skały doskonale imitujące naturalne środowisko.
Ze specjalnego naturalnego kruszywa na ścianach saun czy łaźni formuje się specjalną skalistą fakturę, która daje niesamowite oryginalne efekty. Tworzone są wodospady, groty skalne, wszystko to dla urozmaicenia miejsca wypoczynku.
Ważnym miejscem w spa są miejsca do wypoczynku, w przeróżnych
kompozycjach kafli i terakoty najlepszego gatunku, w pomieszczeniach o specjalnie regulowanej temperaturze oczekujemy na kolejne zabiegi czy formy relaksu.
Spa to także łaźnie, dzisiaj jest bardzo dużo propozycji form tego odpoczynku, od zwykłej łaźni parowej po łaźnie solne poprzez parowe łaźnie błotne czy hammany.

Jeżeli są w spa łaźnie i sauny to muszą być tam i miejsca schładzania ciała.
Takie pomieszczenia to strefy schładzania czyli lodowe groty, wanny schładzające.
W niektórych propozycjach spa posiadają przy saunach specjalne pomieszczenia ze śniegiem lub lodem, stwarza to nie tylko przyjemny efekt oziębienia organizmu, ale i efekt wizualny, niezapomniany.

Ciekawostką są prysznice, nie są one już zwykłymi natryskami. Forma kubełkowa prysznica to możliwość wylania na siebie zimnej wody, a prysznice wrażeń to muzyka, światło i dźwięk w jednym.